Anasayfaya Dön
Bize Yazın
Video Galeri
Facebook
Twitter
Instagram

 
BU HAFTA KONUĞUMUZ PSİKİYATRİST DR. NESLİHAN GÜRZ YALÇIN

23.03.2017   3770
Facebook Paylaş
 
 
 


Özgeçmişiniz?

 

1979 Yılında ankara’da doğdum. Babam emekli ziraat yüksek mühendisi, annem emekli bankacıdır. Ailenin tek çocuğu olarak dünyaya geldim. 

 

İlk, orta ve liseyi devlet okullarında   okuduktan sonra hacettepe üniversitesi tıp fakültesi’nde tıp eğitimime başladım. 2004 Yılında da ilk tercihim olan dokuz eylül üniversitesi tıp fakültesi psikiyatri anabilim dalı’nda uzmanlık eğitimime başladım. 2010 Yılında uzmanlığımı aldıktan sonra ilk olarak aksaray devlet hastanesi, ardından da ankara etlik zübeyde hanım doğumevi’nde zorunlu hizmetimi tamamladım. Daha sonra devletteki görevimden  istifa ederek ankara’da özel lokman hekim hastanesi’nde çalışmaya başladım. 8 Ay önce  eşimin zorunlu hizmeti dolayısıyla  gaziantep’e taşındık ve  3 ay önce uzun zamandır  istediğim  kendi muayenehanemi açtım.  Evli ve bir  çocuk annesiyim. 

 

Lise ve üniversite yıllarında nasıl bir öğrenciydiniz?

 

Lise ve üniversitede başarılı bir öğrenciydim. Ankara ayrancı yabancı dil ağırlıklı lisesini 4.Olarak bitirdim. Derslerimi günü gününe çalışan ve dersi derste öğrenmeye gayret eden bir öğrenciydim. Liseden sonra hacettepe’deki ağır ders programında çok zorlandığımı hatırlıyorum. 

 

Lise yıllarından aklınızda kalanlar?

 

Lise yıllarından hatırladığım bir anım yıllığa arkadaşlarımın gelecekteki hacettepe kardiyoloji bölüm başkanına sevgilerle diye not yazdıklarıydı. Tıp isteğim daha o yıllardan kendi belli etmiş sanırım. 

 

Gaziantep’e ilk gelişiniz mi?

 

Evet. Daha önce buraya gelme fırsatımız hiç olmamıştı. Geldikten sonra keşke çok daha önce gelseydik diye düşündüm. Şimdi bütün eş,dost akrabayı buraya davet ediyorum.

 

Gaziantep mutfağını nasıl buluyorsunuz?

 

Yemekleri tabiki muhteşem. Bağımlılık yapıyor.

 

Gaziantep’i  nasıl buldunuz?Burda nerelere gittiniz?

 

Şehri  çok sevdim. Parkları  özellikle  çok güzel. Bir yandan sakin oluşu, öte yandan gezilecek  birçok yerin oluşu  şehri çok cazip kılıyor. Yaşam ankara’ya göre çok daha kolay. 

Burada bakırcılar çarşısı’nı, dülük baba parkı’nı, büyük parkları gördüm. Daha görmek istediğim birçok yer var. 

 

Muayenehanenizi ne zaman açtınız?

 

Muayenehanemi 3 ay önce açtım. Asistanlığın ilk yıllarından beri hayalini kurduğum birşeydi. Kısmet gaziantep’te açmakmış. Burada bunu deneyimlediğim için çok mutluyum. Bir saatlik seans süresi boyunca, sessiz ve sakin bir muayenehane ortamında hastalarıma kaliteli hizmet vermeye çalışıyorum.

 

Hastalarla ilişkileriniz nasıldır?

 

Hastalarıma ayrı bir saygı duyar ve onların ihtiyaçlarına özen göstermeye çalışırım. Özellikle psikiyatri alanının daha farklı ve özen isteyen bir alan olduğunu düşünüyorum. Hastalarınız size hayatlarının en mahrem, en sıkıntılı alanlarını açıyor ve yardım istiyorlar. Bu güvene layık olmak gerekiyor. Yıllar içinde görev yaptığım farklı illerdeki hastalarımdan çok şeyler öğrendim. Hala haberleştiğim, sağolsunlar beni arayıp soran hastalarım var. Psikiyatrinin hastane ortamında 15-20 dk da yapılamayacağını düşündüğüm için yıllardır  hayalim olan muayenehanemi açtım. Şimdi hastalarıma hayal ettiğim gibi kaliteli hizmet verebiliyorum.


Gazeteci Ökkeş Sabah'a bıçakl...

Ecz. Metin Uğur KOÇUM'un ANNE...

Arama köpekleri kanser teşhisi...

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ K...

14 MART ÇALIŞANLARIN HAKLARINI...

Estereal 3.yılını görkemli bir...

Gaziantep Sağlık İş Adamları ...

Döner sermaye isyanı!...

Dr.İlker Parmaksız’ın BABASI...

DÜNYA SAĞLIK SİSTEMLERİ ATÖLYE...

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ...

SANKO ÜNİVERSİTESİ’NDE DÜNYA K...

GAÜN'de 8 Mart Dünya Kadınlar ...

HEKİMLERE SAYGI FOTOĞRAF SERGİ...

SAĞLIKLI NESİL, SAĞLIKLI GELEC...