Anasayfaya Dön
Bize Yazın
Video Galeri
Facebook
Twitter
Instagram

 
Deva Hastanesi Down Sendromluları Unutmadı.

23.03.2017   3833
Facebook Paylaş
 
 
 


İlimizde hizmet veren Gaziantep Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Okulunu ziyaret eden Özel Deva Hastanesi yönetimi, burada verilen eğitim ve öğrencilerle ilgili okul müdürü Ömer BOZKURT’ tan bilgi aldı.

 

Okulda öğrenim gören özellikli çocukların akranlarına nazaran daha sık yaralandıkları ve acil müdahale ihtiyaçlarının olduğunun belirtilmesi üzerine Özel Deva Hastanesi okula sağlık odası hibe etti. Okul öğretmenleri için Deva Hastanesi eğitim salonunda Acil Tıp Uzmanı Dr. Murat ÇAVDAR ve Dr. Ethem DABANIYASTI tarafından “Basit ilk Yardım ve Down Sendromunda Öfke Kontrolü” konulu eğitim düzenlendi.

 

Hastaneye davet edilen down sendromlu öğrenci ve ailelerinin Dünya Ağız ve Diş Sağlığı Günü kapsamında ücretsiz ağız muayeneleri yapıldı. Sosyal medyada farkındalık yaratmak adına selfie çerçevesi içerisinde hatıra fotoğrafları çektirilip #artıbirdowndeva hashtagı ile paylaşım yapıldı. Etkinliğe katılmak isteyen herkesin Deva Hastanesi’nde hafta boyunca  hatıra fotoğrafı çektirebilecekleri belirtildi. 

Özel Deva Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan TAHMAZOĞLU; onların “eksiği yok fazlası var artı bir” sloganını dile getirirken Deva Hastanesi olarak özellikli çocuklarımızın her daim yanındayız dedi.


Gazeteci Ökkeş Sabah'a bıçakl...

Ecz. Metin Uğur KOÇUM'un ANNE...

Arama köpekleri kanser teşhisi...

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ K...

14 MART ÇALIŞANLARIN HAKLARINI...

Estereal 3.yılını görkemli bir...

Gaziantep Sağlık İş Adamları ...

Döner sermaye isyanı!...

Dr.İlker Parmaksız’ın BABASI...

DÜNYA SAĞLIK SİSTEMLERİ ATÖLYE...

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ...

SANKO ÜNİVERSİTESİ’NDE DÜNYA K...

GAÜN'de 8 Mart Dünya Kadınlar ...

HEKİMLERE SAYGI FOTOĞRAF SERGİ...

SAĞLIKLI NESİL, SAĞLIKLI GELEC...