Anasayfaya Dön
Bize Yazın
Video Galeri
Facebook
Twitter
Instagram

 
Güzellik Sırlarımızda Bağırsağın Önemi

13.02.2018   222
Facebook Paylaş
 
 
 


Bu haftaki paylaşmak istediğiniz Güzellik Sırrınız Nedir ?

 - Merhabalar sevgili okurlarım ;Sağlıklı Güzellik adına çok önemli sırlar paylaşmakta olduğum köşemizde bu hafta vücudumuzu ayakta tutan organımız BAĞIRSAK ‘ tan bahsedeceğim. Safiye Bozkuş


Bağırsaklarımızı ikinci beyin olarak sıkça tabir edildiği tıbbi bilgiden yola çıkaracak olursak sağlıklı ve mutlu yaşamak için ikinci beynimizi sağlıklı tutmak zorunda olduğumuzu unutmayalım.

Bağırsakları olumsuz etkileyen en önemli etken STRES.. Stres beyni etkiliyor, beyin bağırsaklara olumsuz sinyal vererek, psikolojik sorunlar , davranış bozukluğu , sinirsel yıpranma , konsantrasyon bozukluğu , kas – kemik ağrısına kadar vücudu olumsuz etkiliyor. Tüm yaşantımızı eksiye düşürme gücüne sahip önemli bir organ olan bağırsaklarımızı korumak adına stresten uzak duruyoz.

Beslenme bozukluğu ikinci en önemli etkendir. Aşırı acı, şekerli, kahve , alkol tüketimi , tek yönlü beslenme , gibi yanlış beslenme türleri bağırsak sorunlarını ortaya çıkarır.

 

Peki…

Güzellik Sırlarımızda Bağırsağın Yeri Ne ? diye soracak olursanız..

Cilt Güzelliği için Bağırsak sağlığının önemi :


Özellikle AKNE sorunu olan bireylerde ciddi bağırsak sorunları gözlenmektedir. Bu durumda profesyonel cilt bakım desteği sağladığımız danışanlarımızı mutlaka hekime yönlendirerek gereken tahlillerin ve tedavilerin sağlanması ile cilt bakımında  sonuçların hızlandığını gözlemlemekteyiz..

Egzama , Sedef hastalığı ve Rosacea gibi cilt sorunlarınızda bağırsaklarımızda alakalı ortaya çıkan cilt hastalıkları olduğunu Tıp biliminde kanıtlanmıştır.

Not: Derin cilt sorunu yaşayan danışanlarımıza uygulamalarımızda daha hızlı ve kalıcı sonuçlara ulaşabilmemiz için dengeli Probiyotik ve dengeli beslenme önermekteyiz.


GAZİANTEP’TE EDS PANOSU DEV...

HEKİMLERİN TIBBİ KAYIT ALMA YÜ...

Hatay Büşra'ya ağlıyor...

6 AY SÜRE İLE KAN ŞEKERİ TAKİB...

Sınıra giden sağlık personeli ...

Doktor, hastaların odasında du...

5 yaşındaki kız çocuğuna cinse...

Market Alışverişi artık çok ko...

Kryolan Gaziantep’te açıldı......

Efsane doktor 'Kolsuz Agop' ha...

Bakan Gül’den Afrin Gazilerin...

GAÜN’de “Uluslararası İleri Tr...

Uzm. Dr. Sadettin SEZER Muayen...

Gaziantep’te iş adamlarına FET...

Güzellik Sırlarımızda Bağırsa...