Anasayfaya Dön
Bize Yazın
Video Galeri
Facebook
Twitter
Instagram

 
Sağlık-Sen Kadın Kolları çalışmalarını yoğunlaştırdı

07.02.2018   351
Facebook Paylaş
 
 
 


Yeniden yapılanan Sağlık-Sen Gaziantep Şubesi Kadın Kolları çalışmalarını yoğunlaştırdı. Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen Gaziantep Şubesi Kadın Kolları Başkanı Cemile Bal Kaya ve kadın kolları üyeleri çalışmalarına hız verdi. Geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesislerini ziyaret eden Sağlık-Sen Kadın Kolları üyeleri, sendikal çalışmalarla ilgili bilgi verdi ve sağlık çalışanlarının sorunlarını dinledi. 

Sağlık-Sen Gaziantep Kadın Kolları Başkanı Cemile Bal Kaya, sağlık çalışanlarının büyük bölümünü kadınların oluşturduğunu belirterek, “Sağlık-Sen Gaziantep Kadın Kolları olarak, yoğun bir çalışma dönemine girmiş bulunmaktayız. Sağlık hizmetlerinde çalışanların büyük bir bölümünü kadın çalışanlar oluşturmaktadır. Kadın kolları olarak, kadın sağlık çalışanlarının hep yanında olarak, onların yalnız olmadıklarını hissetmelerini sağlayacağız ve sorunlarının çözümünde destek olacağız” diye konuştu. 

Bal Kaya, şöyle devam etti: “Bilindiği gibi hastanelerimizde çalışanların çocuklarına yönelik kreş bulunmamaktadır. Sağlık Bakanlığımız bu konuyu çok önemsemektedir. Kreş bulunmaması kadın sağlık çalışanlarının yaşamını zorlaştırmaktadır. Önümüzdeki dönemde Gaziantep’te sağlık çalışanlarının çocuklarına yönelik kreş açılması için gerekli girişimlerin yapılması, verilen sözlerin takip edilmesi ve kreşlerin faaliyete geçmesine katkı sağlanması öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır.”

Kadın Kolları Başkanı Cemile Bal Kaya, sağlık çalışanlarına yönelik faaliyetlerin yanında, bir sivil toplum örgütü olmanın gereğini de yerine getirerek, ülke gündemindeki konularla ilgili faaliyetler de gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi. 

 


GAZİANTEP’TE EDS PANOSU DEV...

HEKİMLERİN TIBBİ KAYIT ALMA YÜ...

Hatay Büşra'ya ağlıyor...

6 AY SÜRE İLE KAN ŞEKERİ TAKİB...

Sınıra giden sağlık personeli ...

Doktor, hastaların odasında du...

5 yaşındaki kız çocuğuna cinse...

Market Alışverişi artık çok ko...

Kryolan Gaziantep’te açıldı......

Efsane doktor 'Kolsuz Agop' ha...

Bakan Gül’den Afrin Gazilerin...

GAÜN’de “Uluslararası İleri Tr...

Uzm. Dr. Sadettin SEZER Muayen...

Gaziantep’te iş adamlarına FET...

Güzellik Sırlarımızda Bağırsa...