Anasayfaya Dön
Bize Yazın
Video Galeri
Facebook
Twitter
Instagram

 
HEMOROİD VE KIL DÖNMESİNE AMELİYATSIZ ÇÖZÜM

07.02.2018   336
Facebook Paylaş
 
 
 


Özel Deva Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hakan Dikme, hemoroid ve kıl dönmesi hakkında önemli bilgiler verdi.

Halk arasında kıl dönmesi olarak bilinen Pilonidal Sinüs ve hemoroid hastalığının, ameliyatsız tedavisinin mümkün olduğunu söyleyen Op. Dr. Hakan Dikme, uyguladığı tedavi yönteminin ameliyattan daha başarılı olduğunu belirterek, "İşlem 20 dakika sürüyor ve hasta yürüyerek taburcu oluyor" dedi.

ERKEKLERDE KADINLARDAN 4 KAT DAHA FAZLA GÖRÜLÜYOR

Op. Dr. Hakan Dikme, Risk faktörleri arasında kıl yoğunluğunun fazla olması nedeni ile erkek cinsiyette daha sık görüldüğünü ancak bayanlarda da görülebileceğinin altını çizdi. Özellikle uzun süre oturarak çalışan kişilerin kuyruk sokumunda oluşan cilt zedelenmeleri ve terlemenin sonucun da bu bölgelerdeki kılların daha kolay derinin iç tabakasına yönelmesine sebep olduğunu söyledi.

En sık tetikleyici nedenleri kronik kabızlık ve ıkınma olan hemoroid hastalığı, Batı toplumlarında insanların yaklaşık %50’sinde hayatlarının herhangi bir döneminde görülüyor. Hastalığın seyrine göre çeşitli şekillerde tedavi edilebilen hemoroidin görülme sıklığı yaşla birlikte artabiliyor,

 “PSİKOLOJİYİ DE SOSYAL YAŞANTIYI DA OLUMSUZ ETKİLİYOR”

Pilonidal sinüs rahatsızlığının psikolojik ve sosyal etkilerine değinen Op. Dr. Hakan Dikme, hastalığın belirtileri hakkında şunları söylüyor: 

”Hasta hekime genelde kuyruk sokumu bölgesinde ağrı, şişlik, kanlı akıntı, kaşıntı, popo üzerine oturamama gibi şikayetlerle başvuruyor. Hastalığın temeldeki nedeni ise kuyruk sokumundaki çökük olan kısımda kıllı ve terli oluğa takılıp sürtünmelerle, oluğun en dibindeki ter bezi deliklerinden vida ya da matkap gibi dönerek, cilt altı yağ dokusu içine hissettirmeden girmesi, delikler açması ve bu deliklere giren bakterinin de katkısı ile etrafının iltihaplanmasıdır. Kokuya ve çamaşırların kirlenmesine de neden olarak bireyin yaşam kalitesini ciddi anlamda olumsuz etkiliyor. Öyle ki bu hastalık nedeniyle çok kez ameliyat olmak zorunda kalan ve psikolojisi bozularak aylarca evden çıkmayan hastalar var.” 

“AMELİYATSIZ YÖNTEMLER BAŞARILI SONUÇLAR VERİYOR”

Ameliyatsız lazer uygulamaları sonrası lazer epilasyonu ısrarla öneriyoruz. Öte yandan hastalığın tedavilerinden bahsetmek gerekirse ameliyat bu seçenekler arasında ilk sırada yer alıyordu. Ancak son yıllarda geliştirilen teknolojiyle ameliyatsız yöntemler de başarılı sonuçlar vermeye başladı ve Hastalarımızın en önemli avantajı aynı gün rahatsızlık sebeplerini öğrenip ,aynı gün işlem(müdahale) ardından rahat bir şekilde evlerine dönebilmeleridir." açıklamasında bulundu.

HEMOROİD TEDAVİSİNDEN KORKMAYIN VE TEDAVİNİZİ ERTELEMEYİN! 

Hem çok daha kısa sürede, hem de ameliyatsız, hem de konforlu yöntemler sizlere sunulmuşken, artık hemoroidlerinizi ve kıl dönmesini tedavi ettirmekten korkmayın. Bu yeni tedavi yöntemleri ile hayatınızdan sadece bir 20 dakikayı kendinize ayırın ve yaşadığınız kâbustan uyanın.


Gazeteci Ökkeş Sabah'a bıçakl...

Ecz. Metin Uğur KOÇUM'un ANNE...

Arama köpekleri kanser teşhisi...

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ K...

14 MART ÇALIŞANLARIN HAKLARINI...

Estereal 3.yılını görkemli bir...

Gaziantep Sağlık İş Adamları ...

Döner sermaye isyanı!...

Dr.İlker Parmaksız’ın BABASI...

DÜNYA SAĞLIK SİSTEMLERİ ATÖLYE...

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ...

SANKO ÜNİVERSİTESİ’NDE DÜNYA K...

GAÜN'de 8 Mart Dünya Kadınlar ...

HEKİMLERE SAYGI FOTOĞRAF SERGİ...

SAĞLIKLI NESİL, SAĞLIKLI GELEC...