Anasayfaya Dön
Bize Yazın
Video Galeri
Facebook
Twitter
Instagram

 
TEDAVİSİ OLMAYAN HASTALIK KELEBEK

31.01.2018   370
Facebook Paylaş
 
 
 


Kelebek hastalığı ile ilgili araştırmalar yapan uluslar arası Debra vakfı’nın Türkiye temsilciliği Gaziantep’te Kelebek hastalarıyla buluştu.

Debra Vakfı, Kelebek hastalarının sorunlarını dinlemek ve çözüm bulmak amacıyla Kelebek hastaları ile bir araya geldi. Programda konuşan Debra Vakfı Türkiye Temsilcisi ve Yönetim Kurulu Başkanı Adem Akyüz, kelebek hastalarıyla daha çok ilgilenmek gerektiğini söyledi. Akyüz, “Kelebek hastalarının sorunlarını dinlemek ve çözüm bulmak için bugün onlarla buluştuk. Çünkü bu hastalık çok kötü ve zor bir hastalıktır. Türkiye’de 525 kelebek hastası var. Bu hastaların vücudunda sürekli yaralar oluşuyor. Ve sürekli pansuman olmak zorundalar. Bu hastalığın dünyada bulunmuş bir tedavisi yok. Bu hastaların bir çoğu maalesef sosyal hayata karışamıyorlar. Evden dışarı çıkamıyorlar, çok acil olmasa hastaneye bile gidemiyorlar. Debra 1935 yılında kurulmuş bu hastalıkla alakalı uluslararası bir vakıftır. 

Bizde Debra vakfının Türkiye temsilciliğini üstlendik. Benimde çocuğum 6 yaşında ve kelebek hastası bende kızımın yara bakım malzemelerini kendi çabamla alabiliyordum. Devletten kelebek hastalarının sorunlarına daha çok ilgilenilmesini istiyoruz” diye konuştu.

 Programda kelebek hastalar ile yakınları, vakıf yetkilileri ile görüşerek, sorunlarını anlattı.


GAZİANTEP’TE EDS PANOSU DEV...

HEKİMLERİN TIBBİ KAYIT ALMA YÜ...

Hatay Büşra'ya ağlıyor...

6 AY SÜRE İLE KAN ŞEKERİ TAKİB...

Sınıra giden sağlık personeli ...

Doktor, hastaların odasında du...

5 yaşındaki kız çocuğuna cinse...

Market Alışverişi artık çok ko...

Kryolan Gaziantep’te açıldı......

Efsane doktor 'Kolsuz Agop' ha...

Bakan Gül’den Afrin Gazilerin...

GAÜN’de “Uluslararası İleri Tr...

Uzm. Dr. Sadettin SEZER Muayen...

Gaziantep’te iş adamlarına FET...

Güzellik Sırlarımızda Bağırsa...