Anasayfaya Dön
Bize Yazın
Video Galeri
Facebook
Twitter
Instagram

 
Zehra BEBEK Özel Gaziantep Sevgi Hastanesinde hayata tutundu...

31.01.2018   511
Facebook Paylaş
 
 
 


Özel Gaziantep Sevgi hastanesine Asidoz ve böbrek yetmezliği sorunu ile başvuran Melikenur ve Mahmut çiftinin kızları  5 aylık Zehra’nın genel durumunun çok kötü olması üzerine solunum cihazına bağlanıp yenidoğan yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı.

Çocuk yoğun bakım ve yenidoğan uzmanları tarafından vücut ağırlığı 6 kilo olan, 5 aylık bebeğe başarılı bir şekilde diyaliz kateteri yerleştirilerek hasta başı hemodiyafiltrasyon tedavisi uygulandı.

Konu hakkında bilgi veren Özel Gaziantep Sevgi Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlusu Prof.Dr. Mehmet Boşnak, 6.9pH ve anüri ile gelen hastamıza medikal tedavilere yanıt alamayınca tarafımızdan USG eşliğinde internaljugülervene hemodiyaliz kateteri yerleştirildi, hasta başında iki gün devamlı renalreplasman tedavisi yapıldı, devamında tedavisi tamamlanarak hastamız şifa ile taburcu edildi.

Küçük çocuklara USG eşliğinde kateter yerleştirilmesi ve hasta başı devamlı renalreplasman tedavisi yapılması oldukça zor ve tecrübe gerektiren işlemlerdir. Dr. Boşnak’’Hastanın kilosu ve yaşı küçüldükçe işlemi yapan ekibin daha da tecrübeli olması gerekmektedir. USG eşliğinde kateter yerleştirilmesi ve hasta başı devamlı renalreplasman tedavisi sadece böbrek yetmezliğinde değil, metabolik hastalıklarda, zehirlenmelerde ve sepsis hastalarında’da uygulanan bir yöntemdir ve Sevgi Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi’nde uzun zamandır uygulanmakta olduğunu belirtti.

Hastamızın iyileşmesinden dolayı çok mutluyuz. Özel Gaziantep Sevgi Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi olarak yoğun bakım gerekliliği olan tüm çocuk hastalara  ileri teknoloji ve tecrübeli ekibimiz ile hizmet vermeye devam edeceğiz.


Gazeteci Ökkeş Sabah'a bıçakl...

Ecz. Metin Uğur KOÇUM'un ANNE...

Arama köpekleri kanser teşhisi...

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ K...

14 MART ÇALIŞANLARIN HAKLARINI...

Estereal 3.yılını görkemli bir...

Gaziantep Sağlık İş Adamları ...

Döner sermaye isyanı!...

Dr.İlker Parmaksız’ın BABASI...

DÜNYA SAĞLIK SİSTEMLERİ ATÖLYE...

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ...

SANKO ÜNİVERSİTESİ’NDE DÜNYA K...

GAÜN'de 8 Mart Dünya Kadınlar ...

HEKİMLERE SAYGI FOTOĞRAF SERGİ...

SAĞLIKLI NESİL, SAĞLIKLI GELEC...