Anasayfaya Dön
Bize Yazın
Video Galeri
Facebook
Twitter
Instagram

 
Gözlükçülerin 30 yıllık hayali gerçekleşti...

25.01.2018   556
Facebook Paylaş
 
 
 


20 Aralık 2017 tarih ve 30276 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Gözlükçüler ve optisyenler  Oda ve Birlik kanunu  ile artık gözlükçüler de kamu kurumu niteliğinde bir ODA ya kavuştu.

Eczacılar odası ve Birliği kanunu kıyas alınarak çıkarılan bu kanun ile artık gözlükçüler de  temsil gücüne sahip, yaptırım  yetkileri  bulunan bir mesleki organizasyonuna  kavuştular.

Gaziantep Optisyen Gözlükçüler Derneği  Başkanı Mehmet KAHRAMAN dan aldığımız bilgiye göre . Türkiye genelinde faaliyette olan  23 optisyen gözlükçü derneği  olağanüstü  genel kurullarını yaparak  beş’er delege  seçerek , Sağlık Bakanlığına  bildirecekler ve  Sağlık Bakanlığının daveti ile düzenlenecek  bir genel kurul ile seçilmiş delegelerden dokuz kişilik  geçici yönetim kurulu, beş kişilik yüksek disiplin kurulu ve üç kişilik  denetleme kurulu oluşturulacaktır.

Bu manada Gaziantep Optisyen Gözlükçüler Derneğimiz  14 Ocak 2017 tarihi itibarı ile dernek merkezimizde  olağanüstü genel kurulumuzu gerçekleştirerek  delegasyonumuzu seçmiş olduk.

Seçilen delege arkadaşlarımız. 

Mehmet KAHRAMAN, Cuma REYHAN,  Murat YORGUNER, Zekeriya UZUNÖZ , Zafer KOCAOĞLANGİL‘den oluşmaktadır.Geçici yönetim kurulu Oda ve Birlik kanunu uyarınca  yönetmelik  yapma çalışmaları  yaparak  oluşacak  odaların illerini, ilkelerini çalışma koşullarını vs. tespit ederek  resmi gazetede yayınlanmasını sağlayacaktır. Bu nedenle  Oda ve Birlik yönetmeliğini hazırlayacak olan geçici yönetim kurulunu çok önemli bir görev beklemektedir. Gözlükçülük mesleğinin   geleceği ve disiplini konusunda  önemli bir görev üstleneceklerdir.  Bu kanunun çıkmasına start veren sayın Başbakanımıza ve destek veren milletvekillerimize  şükranlarımızı sunuyoruz.


GAZİANTEP’TE EDS PANOSU DEV...

HEKİMLERİN TIBBİ KAYIT ALMA YÜ...

Hatay Büşra'ya ağlıyor...

6 AY SÜRE İLE KAN ŞEKERİ TAKİB...

Sınıra giden sağlık personeli ...

Doktor, hastaların odasında du...

5 yaşındaki kız çocuğuna cinse...

Market Alışverişi artık çok ko...

Kryolan Gaziantep’te açıldı......

Efsane doktor 'Kolsuz Agop' ha...

Bakan Gül’den Afrin Gazilerin...

GAÜN’de “Uluslararası İleri Tr...

Uzm. Dr. Sadettin SEZER Muayen...

Gaziantep’te iş adamlarına FET...

Güzellik Sırlarımızda Bağırsa...