Anasayfaya Dön
Bize Yazın
Video Galeri
Facebook
Twitter
Instagram

 
GAZİANTEPTE VE BÖLGEMİZDE BİR İLK DAHA

27.12.2017   3570
Facebook Paylaş
 
 
 


İZSİZ BOYUN AMELİYATI, TRANSORAL YAKLAŞIMLA(AĞIZ İÇİNDEN GİRİLİP) BOYUNDAN KİTLE EKSİZYONU

Transoral (ağız içi) yaklaşımla boyuna cerrahi müdahale ülkemizde 6 merkezde yapılmaktadır. Bu ameliyat Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanemizde ve bölgemizde ilk defa başarılı bir şekilde Op.Dr. Secaattin GÜLŞEN (KBB ve BBC Uzmanı) ve Op.Dr. Saffet ULUTAŞ (Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı) tarafından gerçekleştirilmiştir. Böylece ağız içinden boyuna erişim yöntemiyle bu ameliyatı gerçekleştiren yedinci merkez olma özelliğinide hastanemize kazandırmış bulundurmaktayız.

3 aydır ilaç tedavisiyle geçmeyen Boyunda kitle nedeniyle KBB kliniğimize başvuran 17 yaşındaki Ahmet Kaya isimli hastaya gerekli tetkikler yapıldıktan sonra ameliyat kararı verildi, hasta ile ameliyat tekniği konuşularak ameliyat planlandı. Hasta genel anestezi altında tamamen ağız içinden kesi yapılarak boyundaki kitle başarılı bir şekilde tamamen ağız içinden çıkarılarak 1 gün sonra taburcu edildi.

Hastanın boynunda herhangi bir cerrahi kesi ve dikiş olmadı. Hasta ameliyattan 4 saat sonra ağızdan gıda alımına başladı, ağız içine atılan eriyebilen dikişler sayesinde hastanın dikiş aldırma gibi bir problemi de olmamaktadır.

Bu ameliyat tekniği boyundaki iyi huylu kitleler ve tiroidektomi(guatr ameliyatı) için de kullanılabilmektedir. Kötü huylu bazı tümörler , nüks tümörler ve radyoterapi almış olan hastalar için bu ameliyat tekniği uygun değildir. Ağız içinden boyun bölgesine erişim doğrudan veya endoskop kameralarla mümkün olmaktadır.Teknik olarak cerrah açısından kanama kontrolü, kitleye erişim ve kitlenin çıkarılması gibi konularda büyük zorluklar içermesine rağmen bu teknikle ameliyat hasta açısından büyük konfor sağlar ve estetik açıdan mükemmel sonuç verir. Boyundan bir kitle çıkmasına rağmen herhangi bir ameliyat izi olmamaktadır. Bu hastalar için önemli bir tercih nedenidir. Estetik kaygıların çok ön planda olduğu Tayland da sık olarak kullanılan ve dünyada hızla popüler hale gelen bu ameliyat tekniğini bizde hastanemizde uyguladık.

 

Dr. Ersin ARSLAN EAH’nde Gaziantep halkına ve çevre illerden bize başvuran vatandaşlarımıza 3. Basamak hizmet vermek adına kendimizi sürekli güncelleyerek ve yeni tedavi gelişmelerini sürekli takip ederek daha nice yenilikleri uygulamak niyetindeyiz.


KÖTÜ UYGULAMA SİGORTANIZI DEVA...

ÇOCUKLARI EĞLENDİREN UYGULAMA...

VEREMSİZ BİR TÜRKİYE...

Uzm.Dr. Mehmet Şenol Vefat e...

Prof. Dr. Avni Gökalp ‘ın anne...

Isparta'da askeri eğitim uçağı...

DİŞHEKİMİ MİKAİL ÖZMARTI'NIN ...

ÇOK ACI KAYIP......

Ecz. İrfan Karakullukçu’nun ...

Dr. Mehmet Tamer TUNCER’in A...

Kapatılan Zirve Üniversitesi T...

Abdurrahim KİREMİTÇİ vefat etm...

YENİ KHK BU SABAH YAYINLANDI! ...

SURİYELİ HASTALARDAN ONAM NASI...

Spinal Müsküler Atrofi (SMA)...