Anasayfaya Dön
Bize Yazın
Video Galeri
Facebook
Twitter
Instagram

 
Eğitim ailede başlar

27.12.2017   229
Facebook Paylaş
 
 
 


Güneydoğu Özel Eğitim Kurumları Derneği (GÜNDER) Öğretmenler Günü dolaysıyla program düzenledi. Marina Restoran’da düzenlenen programa GÜNDER Yönetim Kurulu Başkanı Yener Doğruer, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, idareciler ve öğretmenler katıldı.


ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENLERİNİN ÖĞRENCİLERİ DE ÖZELDİR

Açılışta konuşan GÜNDER Yönetim Kurulu Başkanı Yener Doğruer, eğitimin ailede başladığını belirterek, “Öğretmenlerin en büyük mutluluk kaynağı öğrencilerinin başarılarıdır. Öğretmenler eğitimciliğin yanı sıra insan yetiştirme sanatı icra etmektedir. Burada da özel eğitim öğretmenleri bir adım öne çıkmaktadır. Çeşitli nedenlerle dezavantajlı durumda bulunan öğrencilerimizle hem dem olan öğretmenlerimiz fedakarlık ve diğerkamlığı zirvede yaşamaktadır. Özel eğitim öğretmenlerinin öğrencileri de özeldir. Bu öğretmenlerimiz öğrencilerinin küçük adımlarıyla büyük mutluluklar yaşamaktadır” dedi.

 

BU MUTLULUĞU HİÇBİR ŞEYE DEĞİŞMEYİZ

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete ise, “Dünyada hiçbir şeyin mutluluğu yetiştirdiğimiz evlatların verdiği meyvelerden daha fazla haz vermez. Evlatlarımız elbette hepimiz için çok kıymetli ama özellikle özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerimizin ihtiyacı hepimizi çok daha yakından ilgilendiriyor. Daha doğru yaklaşım bu alandaki en önemli görevlerinden biri. Özel eğitim noktasında önemli gelişmeler yaşandı son zamanlarda. Devletin yaptığı pozitif ayrımcılık ve sektörü desteklemesi özel öğretimin desteklenmesi bu alanın güçlenmesine katkı yaptı. Gaziantep’te özel eğitim noktasında çok başarılı olduğumuzu söyleyebilirim” dedi.


KÖTÜ UYGULAMA SİGORTANIZI DEVA...

ÇOCUKLARI EĞLENDİREN UYGULAMA...

VEREMSİZ BİR TÜRKİYE...

Uzm.Dr. Mehmet Şenol Vefat e...

Prof. Dr. Avni Gökalp ‘ın anne...

Isparta'da askeri eğitim uçağı...

DİŞHEKİMİ MİKAİL ÖZMARTI'NIN ...

ÇOK ACI KAYIP......

Ecz. İrfan Karakullukçu’nun ...

Dr. Mehmet Tamer TUNCER’in A...

Kapatılan Zirve Üniversitesi T...

Abdurrahim KİREMİTÇİ vefat etm...

YENİ KHK BU SABAH YAYINLANDI! ...

SURİYELİ HASTALARDAN ONAM NASI...

Spinal Müsküler Atrofi (SMA)...