Anasayfaya Dön
Bize Yazın
Video Galeri
Facebook
Twitter
Instagram

 
Selçuk-AS Ecza Akademisi-Eczacılık mesleki gelişim toplantısı

20.12.2017   358
Facebook Paylaş
 
 
 


Selçuk Ecza Holding’in Eczacının Sesi platformu ile düzenlediği seminerin açılışında konuşan Gaziantep Eczacı Odası Başkanı İrfan Demirci; ''Farklı bakışları, görüşleri izlemek, dinlemek önemli, bu bizi geliştirir''dedi.

Demirci ; ‘‘Selçuk Ecza Holding ve Eczacının sesi platformu içinse ; Eczacının sesi bizden ,içimizden doğdu . Haber veriyorlar , yorum ,makale yazıyorlar şimdi de eğitimler hazırlıyorlar . Ancak onlarda zamanında eczacı örgütünde görev yaptılar . Örgüt teamüllerini iyi biliyorlar bu durum oldukça önemli.Selçuk ecza ise bize ticarette duyguların , insanı ilişkilerin yer alabileceğinin hep gösterdi. Eczacılarla ,örgütümüzle hep iyi ilişkiler kurdu’’dedi. 

Seminer konuları olan , OTC ve SGK sözleşmeleri konusunda ise eleştirel görüşleri hem açılışta hem de seminer içinde eczacılar ve konuşmacılarla paylaştı . 

Gaziantep’te Selçuk ve As Ecza Depoları ile Eczacının Sesi elektronik portalının eğitim kurumu olan Farmazi Akademi’nin ortaklaşa düzenlediği ve Gaziantep Eczacı Odasının desteklediği eczacılık mesleki gelişim toplantısı  yapıldı. Gaziantep merkez ve ilçeleri ile komşu illerden 200’ün üzerinde eczacının aktif biçimde katıldığı toplantıda SGK Başmüfettişi Fevzi Çakmak SGK ve Eczacı ilişkileri konusunda sunum yaptı. Sunumun ana noktasını, SGK ile eczaneler arasında yapılan ve vatandaşların ilaç temin etmelerini düzenleyen Eczane Protokolü oluşturdu. Aynı zamanda Eczacının Sesi’nde de yazılar yazan Fevzi Çakmak, eczacılara sözleşmeyle ilgili olarak dikkat edecekleri hususları madde madde anlattı. Ayrıca toplantıda yine Eczacının Sesi sitesinin yazarlarından Eczacı Ayşe Arık Coşkun da eczanelerde satılan OTC (Reçete dışı ürünler) ürünler hakkında sunum yaptı. Eczacı Coşkun, OTC diye bilinen ürünler hakkında dünyadan ve ülkemizden örnekler vererek, gündemde olan bu  konu hakkında yapılması gerekenleri anlattı.

Grand Otel’de  yapılan toplantının açılışında konuşan Selçuk- As Ecza Deposu Yönetim Kurulu Başkanı Sonay Gürgen ’’ Selçuk Ecza’ nın 60. kuruluş yılını yine eczacılarımızla birlikte kutluyoruz. Eczacılarımıza katkı sağlamayı amaçladığımız, eczacılarımızın yoğun ilgi gösterdiği Mesleki Gelişim Toplantıları’ mızı, 60. Yıl etkinlikleri kapsamında, İstanbul’ un yanında, tüm Türkiye’ de, değişik illerimizde de gerçekleştirme kararı aldık.  Bu gün toplantımıza katılan Gaziantepli Eczacılarımıza çok teşekkür ediyorum’’ dedi.


KÖTÜ UYGULAMA SİGORTANIZI DEVA...

ÇOCUKLARI EĞLENDİREN UYGULAMA...

VEREMSİZ BİR TÜRKİYE...

Uzm.Dr. Mehmet Şenol Vefat e...

Prof. Dr. Avni Gökalp ‘ın anne...

Isparta'da askeri eğitim uçağı...

DİŞHEKİMİ MİKAİL ÖZMARTI'NIN ...

ÇOK ACI KAYIP......

Ecz. İrfan Karakullukçu’nun ...

Dr. Mehmet Tamer TUNCER’in A...

Kapatılan Zirve Üniversitesi T...

Abdurrahim KİREMİTÇİ vefat etm...

YENİ KHK BU SABAH YAYINLANDI! ...

SURİYELİ HASTALARDAN ONAM NASI...

Spinal Müsküler Atrofi (SMA)...