Anasayfaya Dön
Bize Yazın
Video Galeri
Facebook
Twitter
Instagram

 
Kalp ve Damar hastalıkları tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde’de en önemli sağlık sorunu.

09.12.2017   501
Facebook Paylaş
 
 
 


           Hastalığa sebep olacak risk faktörlerini bilmek ve bunlara yönelik gerekli tedavileri başlamak, böylece hastalığı önlemek birinci amaç olduğunu belirten Kardiyoloji  Uzmanı Doç. Dr. Süleyman ERCAN ‘’ Özel Gaziantep  Sevgi Hastanesi kardiyoloji ünitesi;  kalp yetmezliği, koroner arter hastalığı, kapak hastalıkları, kardiyak    aritmik  konjentinel  kalp hastalıkları   gibi hastalıkarın  tanı ve tedavisini  ayakta yapılabilmektedir.  Ayrıca koroner yoğun bakım  ihtiyacı  gerektiren hastalara  her türlü  tibbi müdahale  ve gerekli girişimsel işlemler başarıyla yapılmaktadır. Hastanemiz anjiografi  ünitesi 7\24  aktif olup acil kardiyak  invaziv yapılmaktadır.

 

Kardiyoloji  Uzmanı Doç. Dr. Süleyman ERCAN ‘’Polikliniğimize  başvuran hastalarımızdan ayrıntılı anamnez alınarak şikayeti ve hastalığı hakkında bilgi edinip, risk faktörlerini belirliyoruz. Genel muayene, Kardiyolojik muayenesini ve tetkiklerini ayrıntılı olarak yapıyoruz. Daha önce yapılan tetkik ve tedavilerini de değerlendirerek, yeni tedavi planları oluşturuyoruz. 

Kardiyoloji Polikliniğimizde yapılan ve değerlendirilen ileri tetkiklerimiz şunlardır :

12 Derivasyonlu Elektrokardiyografi(EKG) : Çekimi yapılarak kalp ritmi, nabız, atım sayısı, iskemik kalp hastalıkları, ritim bozuklukları ve kalpte yüklenme gibi bulgular saptanmaktadır.

Ekokardiyografi(Transtorasik, Renkli Dopler PW-CW Dopler, 2D,M-B Mode) : İlgili cihaz ile kalbin büyüklüğü, odacıkların çapları, kalp duvarının kalınlığı, aort(ana damar) çapı ve kalp kapakçıklarının ölçümleri yapılmaktadır. Kalp kapakçığı hastalıklarının ciddiyetinin değerlendirilmesi, ameliyat gerekip gerekmediğinin değerlendirilmesi, kalp büyümesi ve kalp yetmezliği olup olmadığının ve ciddiyetinin değerlendirilmesi, tedavinin yeterli olup olmadığının takibi, kalp odacıklarındaki ve ana damardaki genişlemelerin takibi, ödem ve nefes darlığı, ritim bozukluğu sebeplerinin araştırılması için uygulanır.

Efor Testi(Kardiyovasküler Stress Test) : Gizli kalp hastalığının olup olmadığı, damar tıkanıklığı riskinin ölçülmesi, anjiyo gerekip gerekmediğine karar verilebilmesi için uygulanır. Sporcularda ve normal insanlarda da kalp performansının değerlendirilmesi, efor kapasitesi ölçümü ve yıllık kontrollerde gereklidir. Anjiyo, stent ve by-pass sonrası da kardiyolojik takipte, tekrar damar darlığı veya tıkanıklığı olup olmadığının takibinde uygulanır. Tedavilerin yeterlilik durumunun değerlendirilmesi, erken ve önleyici tanı ve tedavide önem teşkil etmektedir.

Ritim Holteri (24 saatlik EKG Kaydı) : 24 Saat boyunca kalp atışlarının kaydeden bir cihazdır. Ertesi gün bilgiler bilgisayara yüklenip kardiyolog hekim tarafından değerlendirilir. Nabız düşüklüğü veya yüksekliği saptanır. Nabızda yavaşlama, duraklama varsa kalıcı pil gerekip gerekmediği saptanır. Ritim bozukluğunun çeşidi, alt veya üst odacıktan kaynaklandığı ve ciddiyeti anlaşılır.

Tansiyon Holteri (24 saat ABP) :Yeni tansiyon teşhisi konmasında veya tansiyon tedavisi altındaki hastaların tedavisinin yeterliliğinin kontrolünde 24 saatlik tansiyon kaydı ile uygulanır. Gece ve gündüz olan tansiyon yükselmelerini ayrı ayrı tespit eder.


Polikliniğimizde ayrıca; Ehliyet, sağlık raporları, sporcuların yıllık muayeneleri ve check-up muayenelerini gerçekleştirmekteyiz.


KÖTÜ UYGULAMA SİGORTANIZI DEVA...

ÇOCUKLARI EĞLENDİREN UYGULAMA...

VEREMSİZ BİR TÜRKİYE...

Uzm.Dr. Mehmet Şenol Vefat e...

Prof. Dr. Avni Gökalp ‘ın anne...

Isparta'da askeri eğitim uçağı...

DİŞHEKİMİ MİKAİL ÖZMARTI'NIN ...

ÇOK ACI KAYIP......

Ecz. İrfan Karakullukçu’nun ...

Dr. Mehmet Tamer TUNCER’in A...

Kapatılan Zirve Üniversitesi T...

Abdurrahim KİREMİTÇİ vefat etm...

YENİ KHK BU SABAH YAYINLANDI! ...

SURİYELİ HASTALARDAN ONAM NASI...

Spinal Müsküler Atrofi (SMA)...