Anasayfaya Dön
Bize Yazın
Video Galeri
Facebook
Twitter
Instagram

 
29 EKİM KUTLAMA MESAJI

01.11.2017   1343
Facebook Paylaş
 
 
 


SANKO Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Güner Dağlı, Cumhuriyetin ilanının 94'üncü yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

 

Prof. Dr. Dağlı, “Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatabilmek için gereken hassasiyeti göstermek hepimizin en büyük görevidir” dedi.

 

Ülkesinde, bayrağını özgürce dalgalandıran bir millet olma uğruna sayısız şehit veren bir ulusun evlatları olduğumuzu anımsatan Prof. Dr. Dağlı, “Türk Milleti olarak tarihimizi, egemenliğini kendi elinde tutan bir millet olarak yazdık. Bu büyük onur ve gurur atalarımızın bizlere mirası olduğu kadar, bizlerin de torunlarımıza teslim edeceğimiz en büyük emanettir” ifadelerini kullandı.

SANKO Üniversitesi olarak gençleri, ilmin açtığı yolda, bağımsızlık meşalesinin aydınlığında, Cumhuriyetin gerekleri doğrultusunda yetiştirdiklerini kaydeden Prof. Dr. Dağlı, şöyle devam etti:

 

“Başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla, tek bir yürek olarak Kurtuluş Savaşını kazanan Türk Milleti’nin inancının ve azminin zaferi olarak kurulan Cumhuriyetimiz, en büyük hazinemizdir. 

 

94’üncü yıldönümünü büyük coşkuyla kutladığımız Cumhuriyetimizi canları pahasına kuran Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor, nice Cumhuriyet Bayramlarımızı ulusça, kardeşçe, birlik ve beraberlik içinde kutlamayı diliyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”


Gazeteci Ökkeş Sabah'a bıçakl...

Ecz. Metin Uğur KOÇUM'un ANNE...

Arama köpekleri kanser teşhisi...

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ K...

14 MART ÇALIŞANLARIN HAKLARINI...

Estereal 3.yılını görkemli bir...

Gaziantep Sağlık İş Adamları ...

Döner sermaye isyanı!...

Dr.İlker Parmaksız’ın BABASI...

DÜNYA SAĞLIK SİSTEMLERİ ATÖLYE...

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ...

SANKO ÜNİVERSİTESİ’NDE DÜNYA K...

GAÜN'de 8 Mart Dünya Kadınlar ...

HEKİMLERE SAYGI FOTOĞRAF SERGİ...

SAĞLIKLI NESİL, SAĞLIKLI GELEC...